-A A +A
panorama

Atrakcie v okolí

V okolí našej obce je množstvo miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Nie je to len kúpalisko Podhájska, v okolí sa nachádza krásna príroda, môžete sa vydať k zrúcaninám hradov alebo len tak na túru alebo cyklotúru. Ak vás omrzí Podhájska a predsa len chcete termálnu vodu v okolí do 70km je viacero termálnych kúpalísk.

Autorom tejto sekcie je Soňa Bartoníčková (www.natura.sk).

Historické pamiatky
Vzdialenosť
Hrad Gýmeš
45km

Máte chuť na trošku náročnejšiu túru, máte radi potulky po lese, zrúcaniny hradov, tak Gýmeš je to pravé miesto pre vás.

Hrad Hrušov
50km

Zrúcanina hradu, v peknom prostredí Tríbečských vrchov a s ľahkým prístupom.

Hrad Levice
30km

Ak máte radi históriu určite si nenechajte ujsť návštevu hradu Levice alebo Tekovského múzea v Leviciach.

Kláštor Mariánska Čeľaď
8km

Skúste túru k opustenému kláštoru Mariánska Čeľad ktorý leží v pahorkoch za obcou Podhájska. Povráva sa, že odtiaľ viedol podzemný tunel až do kláštora v Hronskom Benadiku.

Románsky kostolík v Drážovciach pri Nitre
40km

Malý románsky kostolík sv. Michala archanjela s pekným výhľadom na okolie.

Skalné obydlia v Brhlovciach
45km

V tejto obci si jej obivatelia vytesali obydlia priamo do tunajšej skaly. Dodnes sa traduje, že tunajšie skalné obydlia majú vlastne svoj pôvod v ochrane domáceho obyvateľstva pred nájazdmi Turkov v 16. a 17. storočí.

Zámok s parkom v Topolčiankach
40km

Chránené krajinné územie s bohatou dendrologickou zbierkou je jedným z najkrajších krajinárskych parkov na Slovensku. Do prostredia parku je osadený aj zámok Topoľčianky, Poľovnícky zámok a ďalšie stavby. Rozloha parku je 30,66 ha. Hned pri vchode sa nachádza aj Slovenský národný žrebčín v obci sú taktiež kvalitné vinárske závody.